+37061218000 | ugnius@kelioniuekspertai.lt

NORITE PASITARTI? Susisiekite su mumis!

Jūsų vardas

Jūsų el. pašto adresas

Jūsų žinutėARBA


Skambinkite +37061218000

€ 999

Skrydis + viešbutis + pervežimas

MADEIRA, Portugalija

MADEIRA, Portugalija, 7 nakvynių (iš Vilniaus oro uosto):
Kelionės datos:

Išskridimas:      2022.03.21
Parskridimas:   2022.03.28

Kelionės datos:

Išskridimas:      2022.03.28
Parskridimas:   2022.04.05

Viešbutis:

4* “MONTE MAR PALACE”, HB (pusryčiai, vakarienė)- 799 Eur.

4* “MONTE MAR PALACE”, AI (viskas įskaičiuota)- 999 Eur.

4* “ROCAMAR & ROAYL ORCHID”, HB (pusryčiai, vakarienė)- 799 Eur.

4* “ROCAMAR & ROAYL ORCHID”, AI (viskas įskaičiuota)- 999 Eur.

5“MELIA MADEIRA MARE RESORT & SPA”, HB (pusryčiai, vakarienė)- 1159 Eur.

5“MELIA MADEIRA MARE RESORT & SPA”, AI (viskas įskaičiuota)- 1399 Eur.

 

Norėdami pamatyti viešbutį, spauskite ant jo nuorodos.

Apie Madeirą:

Madeira – atostogų sala ištisus metus!

 

Madeira – salynas Atlanto vandenyne, priklausantis Portugalijai. Tai kurortas, garsus savo Madeiros vynu, šventėmis su įspūdingais fejerverkais, švelniu klimatu, stulbinančiais kraštovaizdžiais ir siuvinėjimo amatininkais. Beveik už tūkstančio kilometrų nuo Europos krantų Atlanto bangos skalauja žydinčią amžinojo pavasario salą, kurioje visus metus čiulba paukščiai, o kalnuose, slėniuose ir pakrantėse veši daugybė augalų rūšių. Ši sala – tai Portugalijai priklausanti Madeira. Žiemą temperatūra čia retai kada nukrenta žemiau 18 laipsnių šilumos, o vasarą retai kada peržengia 26 laipsnių ribą. Kone kiekvienas, grįžęs iš Madeiros, tikina praleidęs atostogas rojuje. Vos per tris šimtus kilometrų į Šiaurės Vakarus nuo Gran Kanarijos ir Tenerifės nutolusi Madeira – didžiausia iš to paties vardo archipelagui priklausančių vulkaninės kilmės salų, nors tėra vos 57 km ilgio ir 23 km pločio. Šiame nedideliame žemės plotelyje poilsiautojų laukia daug nuostabių dalykų. Gamtos mylėtojai Madeiroje gali pasivaikščioti pėsčiųjų takeliais, nuo aukštų šlaitų pasigrožėti krateriu ir levadomis; naujienų mėgėjams patiks paragauti anonos, bananaso ar kitų tik šioje saloje augančių kryžmintų vaisių. Gurmanai atras puikią Madeiros virtuvę su išgirtais jūros gėrybių ar jautienos patiekalais, kuriuos į skrandį nuplaus įžymiuoju Madeiros vynu… Kad ir ką beveiktumėte Madeiroje, jus visur ir visada lydės ore tvyrantis gėlių aromatas.

 

Filmuota medžiaga pie Madeirą:

 

Lankytinos vietos:

Funšalis – yra ir portugalų salos Madeira sostinė. Miestas Funchal – lyg didingas amfiteatras su ložėmis, atkartojnčiomis kontūrus įlankoje. Vertos dėmesio tokios lankytinos vietos kaip katedra, daugybė įvairių bažnyčių, fortai – kalinimo vietos, muziejai. Botanikos sodas, kuris atidarytas nuo 10.00 iki 17.00 valandos, sužavi kiekvieną lankytoją egzotine tropinės augmenijos įvairove, didžiuliais, kvapiais gėlių žiedais. Vertas dėmesio ir ūkininkų turgus – Mercado dos Lavradores. Jame gausi tropinių vaisių ir daržovių pasiūla. Funchalis svetingai kviečia į savo vyno barus, vynines. Jei norima paragauti visame pasaulyje gerai žinomų Madeiros vynų, verta apsilankyti šiose vyno užeigose. Tradicijomis turtingame vyno rūsyje Adegas de Sao Francisco galima ne tik paragauti įvairių vynų, bet ir susipažinti su vyno rūšimis, vyno gamybos istorija. Funchalis yra kosmopolitinis miestas su nepriekaištingais restoranais, geromis parduotuvėmis, barais, diskotekomis ir kazino.

 

Canico– tai smarkiai populiarėjantis miestelis tarp atvykstančių turistų, taip pat esantis netoli pagrindinio salos miesto – Funchal. Viešbučių pasiūla čia taip išaugusi: šiandien Canico aptarnauja daugiausia turistų po Funchal. Miestelio vardas kilo nuo ilgo plono augalo, vadinamo „Caniços“, kuris labai gausiai vešėjo saloje, kai ji buvo atrasta. Skalaujamas Atlanto vandens, lepinamas malonaus klimato Canicos kaimelis pritraukia didelius žmonių srautus tiek vasarą, tiek ir žiemą. Kurorte savo vietą ras norintys pramogų, linksmybių ar ramybės bei atsipalaidavimo.

 

Sao Martinho– (Saint Martin) – tai miestelis, įkurtas dar 1579 m, netoli Madeiros sostinės Funchal. Gyventojų – virš 20 000.  Seniau buvęs agrikultūros kraštau, dabar Sao Martinho apstatytas vasaros rezidencijomis ar verslo pastatais ir labai urbanizuotas, nauji pastatai įsikūrę aplink bažnyčią ir kalnų papėdes. Būtent kalnai šiam miesteliui suteikia žavesio, nes nuo jų atsiveria ne tik graži panorama į jūrą, bet ir į netoli esančius kitus miestus, ypatingai – šalia įsikūrusią sostinę. Čia nerasite smėliuko, nes sala vulkaninės kilmės, bet yra padarytas geras priėjimas prie vandenyno iš juodų akmenukų. Šiame miestelyje yra ir didžiausias salos prekybos centras – „Madeira Shopping“.

 

Mašikas (Machico)– seniausias miestas saloje, buvusi sostinė. Jo ištakos siekia tolimąjį XV a. Įsikūręs šiaurės rytinėje salos dalyje, vos už 17 km nuo sostinės Funchal, turi apie 10 000 gyventojų. Miesto gyventojai didžiuojasi nuo pat įkūrimo išlikusia architektūra – bažnyčiomis, kariniais įtvirtinimais. Jeigu sugalvosite pasinerti į šiltas Atlanto bangas, tą galėsite padaryti čia pat esančiame viename iš vos kelių salos smėlio paplūdimių. Miestas populiarus ir tarp nardymo mėgėjų, o puikių nuotraukų padarysite užsiropštę ant Pico do Facho kalvos.

 

Klimatas:

Madeira dar vadinama amžino pavasario sala. Pavasariški orai čia tvyro ištisus metus. Vasarą vidutinė oro temperatūra beveik neperkopia 25 laipsnių, o žiemos dieną retai nukrinta žemiau 16 laipsnių šilumos. Čia nebūna nei šaltų, nei svilinančiai karštų ir tvankių dienų. Golfo srovė net šaltuoju sezonu vandenį sušildo iki 18 laipsnių, o rugsėjį jo temperatūra pakyla vidutiniškai iki 24 laipsnių. Lietingų dienų būna vėlyvą rudenį ir žiemą, vasarą lietus salą plauna rečiau. Drėgnesnis ir vėsesnis oras dažnesnis salos vakaruose, pietinėje dalyje dienos šiltesnės ir sausesnės, čia susispietę ir dauguma kurortų. Madeiros klimatas palankus augmenijai vešėti, leidžia užauginti gausų vaisių ir daržovių derlių. Saloje auga mažieji bananai, pasifloros (dar vadinamos marakujomis), papajos, mangai, taip pat įdomieji bananų ir ananasų, bananų ir pasiflorų hibridai. Taip pat gausu gėlių, ypač salos simboliu tapusių orchidėjų. Egzotinės įvairiaspalvės gėlės, mėlyna jūra, kalnai ir daug žalumo atspalvių – tokia kompozicija džiugina akį beveik visur, kur tik nukrypsta žvilgsnis. Sala ryškiose spalvose skęsta nuo birželio iki spalio, kai gamta išskleidžia visus žiedus.

 

Ar žinote, kad…

Madeiroje populiaru maudytis natūraliuose iš sustingusios lavos susidariusiuose baseinuose vandenyno pakrantėje. Nepraleiskite progos Porto Monizo miestelyje išsimaudyti gamtos suformuotuose lavos baseinuose. O jei trokštate atrasti rojaus kampelį žemėje, keliaukite į smėlėtus Mašiko ir Kaljetos paplūdimius. Madeiroje rasite tai, ko dar nesate bandę!

Vienas lankytinų objektų Madeiros sostinėje Funšalyje yra Mercado dos Lavradores turgus, kuriame tikrai verta apsilankyti bent jau dėl nepakartojamos turgaus atmosferos ir tik šioje saloje parduodamų egzotinių vaisių, tokių kaip, pavyzdžiui, pomidoro ir marakujos hibrido arba banano ir ananaso išvesto vaisiaus? Skamba fantastiškai, tačiau šias gėrybes išties galite rasti Madeiroje!

Sostinėje Funšalyje rekomenduotina išbandyti populiarų tradicinį važiavimą krepšiuose (pt. Carros de Cesto), pagamintuose iš medžio ir pintų vytelių. Šios pramogos metu, du tradiciškai apsirengę vyrai vingiuotais Funšalio takais stumia krepšį, kuriame sėdi kitas žmogus. Tokio neįprasto važiavimo džiaugsmas ilgai išlieka kiekvieno pramogautojo atmintyje.

Į kainą įskaičiuota:

Kaina nurodyta 1 asmeniui gyvenant dviese dviviečiame kambaryje; skrydžio bilietai i abi puses; visi privalomi mokesčiai (oro uosto, kuro, registracijos, aptarnavimo ir kt); nurodytos trukmės apgyvendinimas pasirinktame viešbutyje; maitinimas- kaip nurodyta pasiūlyme; 1 vnt. 5 kg rankinis lagaminas/asmeniui +  1 vnt. iki 15 kg/asmeniui lagaminas į bagažo skyrių; pervežimas: oro uostas-viešbutis-oro uostas;

Į kainą neįskaičiuota:

Draudimas; ekskursinė programa; asmeninės išlaidos;

Jūsų patogumui:

Netenkina kelionės siūlomos datos ar viešbutis- galime pasiūlyti pagal Jūsų pageidavimus. Norite keliauti su vaikais- ne bėda, paruošime individualų kelionės pasiūlymą, atitinkantį Jūsų poreikius.

 

IFORMACIJA VYKSTANTIEMS Į MADEIRĄ

Būtina registracija prieš atvykstant į Madeirą

Visi keliautojai 12–48 valandas prieš atvykdami į Madeirą privalo užsiregistruoti ir užsipildyti duomenis keleivių registravimo sistemos ANKETOJE (https://madeirasafe.com).
Registruotis turi kiekvienas suaugęs asmuo atskirai (tik vaikai iki 12 metų registruojami anketoje kartu su vienu iš suaugusiųjų). Po pilnos registracijos ir duomenų užpildymo keleivis gaus prisijungimą prie savo paskyros, kurioje bus QR kodas, kurį reikia išsisaugoti telefone arba jį atsispausdinti bei pateikti tiek Vilniaus oro uoste išskrendant, tiek atvykus į Madeiros oro uostą. Šioje paskyroje rekomenduojama įkelti ir jau turimų iš anksto atliktų neigiamų tyrimų rezultatus, vakcinacijos pažymėjimą ar pan.


Privalomi testai vykstant į Madeirą

Su tam tikromis išimtimis (informacija žemiau), vykstantys į Madeirą turi turėti atliktą neigiamą PGR (angl. PCR) Covid-19 ligos tyrimų rezultatą (tik PGR testai, netinka antigenų ar antikūnių).
Vykstant į Madeirą tai galima atlikti prieš išskrendant iš Lietuvos arba jau atvykus į salą:

1 Variantas. Rekomenduojama atlikti PGR testą dėl COVID-19 prieš išvykstant į Madeirą ir turėti patvirtinantį neigiamo rezultato dokumentą. Tyrimas turi būti atliktas ne anksčiau kaip per 72 valandas prieš išvykstant iš savo gyvenamosios vietos ir pažyma turi būti pateikta anglų arba portugalų kalbomis. Tokiu atveju keleivio registravimo sistemos FORMOJE (https://madeirasafe.comrekomenduojama iš anksto įkelti gautus tyrimo rezultatus, kas pagreitins dokumentų patikrinimo eigą Madeiros oro uoste. Turint iš anksto atliktą testą ar kitus dokumentus, atleidžiančius nuo privalomo testavimo atvykus, atvykę į salą keleiviai po dokumentų patikros vyksta į savo viešbutį atostogauti. Madeiros oro uoste Turintys iš anksto atliktus testus ar kitus dokumentus, atleidžiančius nuo privalomo testavimo atvykus, patikros punkte

2 Variantas. Testą dėl COVID-19 galima atlikti jau atvykus į Madeiros oro uostą. Testas atliekamas nemokamai Madeiros vyriausybės lėšomis, o visa testavimo procedūra neturėtų trukti ilgiau nei 1 valandą. Tuomet užpildžius deklaraciją, keleiviai vyksta į viešbutį (užsakant kelionės paketą pervežimas jau įtrauktas į kelionės kainą). Tokiu atveju keliautojai turi viešbučio kambaryje laukti testo rezultato, kuris bus išsiųstas nurodytu telefono numeriu 6- 12 valandų eigoje nuo testo atlikimo. Įsigyjusieji tik skrydžio bilietus – patys vyksta į jų apgyvendinimo vietą.

Kam netaikomas privalomo testo reikalavimas vykstant į Madeirą

- Jaunesniems nei 12 metų asmenims (išskyrus atvejus, jeigu šeimos nariams nustatomi teigiami tyrimų rezultatai ar pasireiškus simptomams).

- Nereikia keliautojams, kurie per pastarąsias 90 dienų yra persirgę ir pasveikę nuo COVID-19 ir tai buvo užfiksuota atitinkamais tyrimais ir įregistruota gydymo įstaigoje (antikūnių tyrimai netinkami).

-  Nereikia keliautojams, kurie jau yra gavę 2 vakcinas nuo koronoviruso (bei nuo 2-os vakcinos praėję daugiau nei 7-14 dienų – priklausomai nuo konkrečios vakcinos).

!!! Abiems pastariesiems atvejams būtina turėti originalius patvirtinančius dokumentus iš https://e-sveikata.lt ar gydytojo su vertimu į anglų kalbą (jeigu originalas tik lietuvių kalba – reikalingas vertimų biuro antspaudu patvirtintas vertimas arba notaro patvirtintas vertimas).


Draudimai

Būtina turėti ne tik įprastinį medicininių išlaidų draudimą keliaujant į Madeirą, tačiau keliaujant po ES šalis apsidraudusiems privalomuoju sveikatos draudimu (PSD) pravartu su savimi turėti Europos sveikatos draudimo kortelę (ESDK), kurią pateikus būtų suteikta būtinoji medicinos pagalba tos šalies įkainiais ir tvarka. Taip pat rekomenduojama įsigyti COVID-19 atvejus ar kelionės sutrikimų išlaidų dėl viruso dengiantį draudimą (jų yra jau ir Lietuvoje), atidžiai susipažinti su pasirinktos draudimo kompanijos nustatytomis draudimo sąlygomis.

Taip pat rekomenduojama įsigyti COVID-19 atvejus dengiančius draudimo variantus: Itaka Lietuva siūlo kartu su kelione įsigyti COMPENSA draudimą, kuris kompensuoja dėl koronaviruso SARSCoV-2 sukeltos ligos atsiradusias medicinines išlaidas iki 15 000 EUR, jei apdraustasis hospitalizuotas ir gydytas stacionare*. Taip pat raginame susipažinti ir su galimybe savarankiškai įsigyti Madeiros siūlomą draudimą:  https://www.madeiratravelinsurance.com/


Praktinė informacija:

 

- Jeigu atvykus Madeiroje būtų nustatytas teigiamas PGR (angl. PCR) testo rezultatas, keliautojas privalo laikytis 14 d. saviizoliacijos, dėl kurios vietos (gydymo įstaigoje ar kitoje vietoje) nuspręs kompetentingos sveikatos priežiūros įstaigos. Tokiu atveju Madeiros salos vyriausybė įsipareigoja padengti visas izoliacijos ir būtinas gydymo išlaidas keliautojams, kuriems nustatytas atvykus į šalį teigiamas COVID-19 tyrimo rezultatas. Izoliacijos metu apgyvendinimas ir pagrindinis maitinimas yra Madeiros vyriausybės nustatytame viešbutyje, jeigu norima izoliuotis savarankiškai kitoje vietoje – šių išlaidų padengimu rūpinasi pats keliautojas. Pažymime, kad jeigu teigiamas rezultatas būtų nustatytas prieš išvykstant į Lietuvą, aukščiau minimi pagrindiniai kaštai (apgyvendinimas, maitinimas) sergančiam asmeniui taip pat būtų dengiami iš Madeiros vyriausybės lėšų. Kitas išlaidas gali padengti keliautojo turimas draudimas, numatantis COVID-19 atvejus ir su tuo susijusias išlaidas.   

- Kelionių organizatorius esant poreikiui keliautojam grįžti ne pagal kelionės sutartyje numatytą tvarkaraštį, pagal galimybes tarpininkaus padedant keliautojams sugrįžti į Lietuvą palankiausiomis sąlygomis: esant laisvoms vietoms į artimiausią skrydį organizatoriaus užsakomajame skrydyje – nemokamai, kitais atvejais – prisidės pagalba randant palankiausią grįžimo variantą (už papildomą mokestį).

- Prieš išvykstant iš Madeiros į Lietuvą, visi keliautojai privalo atlikti testą (PCR arba antigenų) ir užpildyti NVSC anketą (išskyrus išimtis kam netaikomi privaloma testo ir izoliacijos reikalavimai grįžimui į Lietuvą) – apie tai informacija žemiau

- Šiuo metu Madeiroje (oficialiai šiai dienai iki balandžio 19 d. – tačiau informacija kas savaitę atnaujinama ir ji gali būti arba pratęsta, arba pakeista) galioja prevencinių priemonių rinkinys:

     Susibūrimai galimi iki 5 asm. (išskyrus tos pačios šeimos atstovus)

     Iki balandžio 5 d. ribojamas žmonių judėjimas nuo 19:00 iki 5:00 val. (savaitgaliais nuo 18:00 iki 5:00 val.); parduotuvės, restoranai ir kavinės nedirba nuo 18:00 val. (savaitgaliais nuo 17:00 val.)

    Visi asmenys nuo 6 metų privalo dėvėti apsaugines veido kaukes visose viešose patalpose, lauke, taip pat viešame transporte (taksi, autobusai ir kt.), laikytis saugaus 1,5 m. atstumo nuo kitų asmenų. Kaukių dėvėjimas nėra privalomas paplūdimiuose ir prie baseino, bet turi būti išlaikytas 2 metrų аtstumas

PRIVALOMI TESTAI IR IZOLIACIJA GRĮŽTANT Į LIETUVĄ IŠ MADEIROS
SVARBU!!! Privalomi testai prieš grįžtant į Lietuvą

 

Nuo š.m. kovo 10 d. visi į Lietuvą iš užsienio atvykstantys/grįžtantys keleiviai privalo turėti atliktą ne seniau nei 72 val. laikotarpiu prieš grįžtant į Lietuvos Respubliką tyrimą COVID-19 ligai (koronaviruso infekcijai) nustatyti ir gautą neigiamą tyrimo atsakymą (viena iš oficialių Europos Sąjungos kalbų). 

Tinka PGR (angl. PCR) testai arba antigenų testai. Atkreipiame dėmesį, kad serologinių antikūnų tyrimų atsakymas nėra tinkamas.

Neturintys tinkamo testo rezultato nebus įleidžiami į lėktuvą Madeiroje. 

Testų atlikimu ir vietos tyrimams rezervavimu klinikose keliautojai rūpinasi savarankiškai, esant reikalui ar iškylus klausimams galima kreiptis į lietuviškai kalbantį ITAKA Lietuva atstovą Madeiroje. ITAKA atstovas patars dėl artimiausios klinikos nuo keliautojo gyvenamosios vietos.

Antigenų tyrimo kaina Madeiroje yra ~20 EUR (beje, šio testo rezultatų gavimas užtrunka iki 30 min.). PGR (PCR) testo kaina Madeiroje yra ~125 EUR (jo rezultatų gavimas yra ~ 12 val.).
Papildomai keliautojams prisidės transporto išlaidos iki tyrimo atlikimo vietos.
Rekomenduojama iš anksto rezervuotis vietą tyrimui atlikti atitinkamoje klinikoje. ITAKA atstovas patars dėl artimiausios klinikos nuo keliautojo gyvenamosios vietos informacinio susitikimo metu.

 

Kelionės organizatorius- „Itaka“.

Kilus papildomiems klausimams, kreipkitės: ugnius@kelioniuekspertai.lt

Arba skambinkite telefonu: 8-612-18000