+37061218000 | ugnius@kelioniuekspertai.lt

NORITE PASITARTI? Susisiekite su mumis!

Jūsų vardas

Jūsų el. pašto adresas

Jūsų žinutėARBA


Skambinkite +37061218000

€ 699

Skrydis + viešbutis + pervežimas

KRETOS sala, Graikija

KRETA, Graikija, 7 nakvynių (iš Vilniaus oro uosto):
Kelionės datos:

Išskridimas:      2022.09.15
Parskridimas:   2022.09.22

Viešbutis:

5* “IOLIDA BEACH”,  AI  (viskas įskaičiuota)- 699 Eur.

5* “RETHYMNO PALACE”,  AI  (viskas įskaičiuota)- 699 Eur.

5* “BLUE CAPSIS ELITE RESORT”,  AI  (viskas įskaičiuota)- 699 Eur.

5* “AVRA IMPERIAL BEACH RESORT & SPA”,  FB (pusryčiai, pietūs, vakarienė)- 799 Eur.

5* “AVRA IMPERIAL BEACH RESORT & SPA”,  AI  (pusryčiai, pietūs, vakarienė, gėrimai)- 899 Eur.

 

Norėdami pamatyti daugiau informacijos, spauskite ant viešbučio nuorodos.

 Apie Kretos salą:

Kreta – tai didžiausia ir tankiausiai apgyvendinta Graikijos sala bei penkta pagal dydį Viduržemio jūros sala. Nors sala yra Graikijos kultūros dalis, tačiau turistai, pabuvoję ir Kretoje, ir kitose Graikijos salose sako, jog šią salą veikiau būtų galima pavadinti maža šalimi ar net atskiru pasauliu dėl didelių jų skirtumų. Apie Kretą pasakoja istoriniai šaltiniai, mitai, poezija ir dainos prieš kelis tūkstančius metų ją buvus seniausios Europos Mino civilizacijos centru. Kreta, kaip ir Rodo sala, gali pasigirti net 300 saulėtų dienų per metus bei puikiai išvystyta turistine infrastruktūra, kurioje kiekvienas atras savo skonį ir poreikius atitinkantį atostogų leidimo būdą.

 

 

Lankytinos vietos:

Heraklionas – Kretos sostinė, penktas pagal dydį Graikijos miestas. Gražus uostamiestis, kurio prieplaukoje puikuojasi ir modernūs keltai, ir žvejų valtelės. Jį sudaro dvi dalys. Pirmoji – naujoji – su šiuolaikinėmis parduotuvėmis, parkais ir aikštėmis. Antroji – senamiestis su venecijiečių fontanais, lodžija, turgumi, senomis ir šiuolaikinėmis gražiomis gatvėmis. Didelį susidomėjimą kelia Archeologijos muziejus, kuris yra pačiame miesto centre, Laisvės aikštėje.

 

Santorinas – viena iš vulkaninės kilmės Kikladų salų Egėjo jūroje, priklausanti Graikijai ir garsėjanti baltais nameliais su mėlynais stogais, nuostabiais saulėlydžiais, žydra jūra ir geru vynu. Salos istorija siekia 1645 m. pr. Kr., kai išsiveržęs Santorino ugnikalnis sukėlė cunamį, kuris, manoma, sugriovė legendinę Mino civilizaciją. Dabar čia pilna viešbučių, primenančių autentiškus salos namelius, tavernų, šviežios, ką tik pagautos žuvies, restoranų ir barų, kuriuose laiką leidžia romantikos ir akį maloninančių vaizdų išsiilgę turistai. Į Santoriną patartina keliauti tik tada, jeigu nuspręsite ten pasilikti bent vienai nakčiai, nes kelionės kaina – apie 60 eurų, o trukmė – net apie 3,5 val. į vieną pusę.

 

Spinalongos sala – Iš Kretos salos laivu galima nuplaukti į Spinalongos salą, esančią Elundos įlankos dalyje, netoli Kretos krantų. Čia stūksanti tvirtovė yra vienas ryškiausių Kretos istorijos paminklų. Ji padėjo saugoti senovinį Olundos miestą – dabartinę Elundą – nuo priešų. Saracėnų laikais krikščionys čia slapstėsi nuo persekiotojų. Nuo seno raupsuotiesiems nebuvo leidžiama gyventi miestuose, juos visi vydavo šalin, laikydavo nešvariais ir nuodėmingais, todėl maždaug iki 1955 m. čia buvo paskutinė Europoje raupsuotųjų kolonija.

 

Samarijos tarpeklis apsilankius viename ilgiausių Europos tarpeklių galima pamatyti visą Kretos kalnų grožį. Nors kelionė per tarpeklį pėsčiomis trunka apie 5 valandas, kelias neprailgsta, nes aplink – nuostabūs vaizdai. Samarijos tarpeklis susiformavo maždaug prieš 14 mln. metų, kai kalnų upė išsigraužė vagą uolose. Taip atsirado apie 16 km ilgio tarpeklis, kurio plotis siauriausioje vietoje tesiekia 3,5 m. Tai viena įspūdingiausių mūsų planetos vietų. Pasigrožėsite Samarijos kiparisų miškais, pereisite išdžiūvusią upę, atsigaivinsite švariausių kalnų šaltinių vandeniu, akmenuotu taku nusileisite prie pat Libijos jūros kranto.

 

Knosas– šalia Herakliono esantys Mino civilizacijos griūvėsiai, kuriuos tik prieš maždaug 100 metų atrado britų archeologas Seras Arturas Evansas. Tai – vienas svarbiausių objektų Kretoje, kurį kasdien aplanko tūkstančiai turistų.

 

Klimatas:

Geriausias laikas atostogoms Kretoje yra gegužės ir rugsėjo bei spalio mėnesiai. Gegužę orai jau pakankamai šilti maudymuisi ir tingiam gulėjimui paplūdimyje, tuo pačiu ne per karšti lankyti žymiausias vietas. Rugsėjo ir spalio mėnesiais pats sezono pikas būna jau pasibaigęs, bet orai išlieka karšti. Vasaros Kretoje būna itin karštos ir sausos, tuo tarpu žiemos šiltos ir drėgnos. Vasaros metu beveik nuolatos vyrauja šiaurės vėjas, šiaurinėje pakrantėje sukeldamas dideles bangas. Salos reljefas užstoja plūstantį šiaurės vėją, todėl pietinė pakrantė dažniausiai išlieka rami.

Kurortai:

Agia Pelagia, Agijos Nikolajos, Chersoniso regionas, Chanijos regionas, Džordžopolis, Elunda, Malija, Retimno regionas, Stalida.

Į kainą įskaičiuota:

Kaina nurodyta 1 asmeniui gyvenant dviese dviviečiame kambaryje; skrydžio bilietai i abi puses; visi privalomi mokesčiai (oro uosto, kuro, registracijos, aptarnavimo ir kt); nurodytos trukmės apgyvendinimas pasirinktame viešbutyje; maitinimas- kaip nurodyta pasiūlyme; 1 vnt. 5 kg rankinis lagaminas/asmeniui +  1 vnt. iki 20 kg rankinis lagaminas/asmeniui; pervežimas: oro uostas-viešbutis-oro uostas;

Į kainą neįskaičiuota:

Draudimas; ekskursinė programa; asmeninės išlaidos;

Jūsų patogumui:

Netenkina kelionės siūlomos datos ar viešbutis- galime pasiūlyti pagal Jūsų pageidavimus. Norite keliauti su vaikais- ne bėda, paruošime individualų kelionės pasiūlymą, atitinkantį Jūsų poreikius;

SVARBU:

Šiomis kainomis vietų skaičius ribotas. Kaina tikslinama užsakymo metu. Bilietai nekeičiami ir negrąžinami. Kelionės organizatorius “Novaturas”.

Kilus papildomiems klausimams, kreipkitės: ugnius@kelioniuekspertai.lt

Arba skambinkite telefonu: 8-612-18000